Instant Khichdi (Just Add Hot Water)
-
Dehydrated - Bajra (Millet)Khichdi|Just add Hot water|Pack of 2| Instant food|Ready to eat|Travel food
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 280.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 280.00 -
Dehydrated - Sabudana Khichdi|Just add hot water|Ready to Eat|Serves 2|Pack of 2| No onion garlic| Travel pack
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 300.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 300.00 -
Dehydrated - Moong Dal Khichdi|Just add hot water| Serves 2|pack of 2| Travel food
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 300.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 300.00 -
Dehydrated-COMBO PACK |Bisebele Bhaat| Moong Dal Khichdi| Sabudana Khichdi| Bajra Khichdi|Just add hot water|Serves 4|Travel Food
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 499.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 499.00 -
Dehydrated - Jain Breakfast combo-Poha & Upma|Just add hot water|Ready to Eat|Serves 2
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 150.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 150.00 -
Breakfast pack for 6 -Poha| Upma|Sabudana Khichdi |Dehydrated |Just add hot water|NO ONION GARLIC| Ready to Eat|Serves 6
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 500.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 500.00 -
Dehydrated-Bisebele Bhaat| Ready to eat|Just add hot water|Serves 2|Pack of 2
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 280.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 280.00Sold out -
Chilli Garlic Chutny|200 gms|Shelf life -15 days|Spicy
Vendor:Bhaat.inRegular price Rs. 230.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 230.00
1
/
of
8
Ready-to-Eat Khichdi
-
Bajra (Millet)Khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 350.00 -
Rajma Rice(Pack Combo)|Ready to Eat|Open & Eat
Regular price Rs. 160.00Regular priceUnit price / perRs. 400.00Sale price Rs. 160.00Sale -
Dalia vegetable khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat | Diabetes friendly food| Travel food
Regular price Rs. 359.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 359.00 -
Moong Dal Khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat |Travel food
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perRs. 350.00Sale price Rs. 350.00 -
Mumbai Dal Khichdi Tadka(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perRs. 350.00Sale price Rs. 350.00 -
Bhaat.in Tehri Awadhi Pulao |Pack of 2 Ready-to-Eat Instant Meal | Gluten-Free
Regular price Rs. 329.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 329.00 -
Dal Tadka(Pack of 2)|Ready to eat| Jain food| Open & Eat | Travel food
Regular price Rs. 240.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 240.00 -
Steamed Rice(Pack of 2)| Ready to eat| just Open & Eat
Regular price Rs. 160.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 160.00 -
Sambhar|Ready to eat| Serves2|Pack of 2| Open & Eat| travel pack| No onion garlic
Regular price Rs. 260.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 260.00 -
Porridge - TalBeena - Barley Millet Dalia(Pack of 2)|Ready to Eat
Regular price Rs. 220.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 220.00Sold out -
Heing Aloo(Pack of 2)|Ready to eat|NO Onion Garlic| Open & Eat| Travel food
Regular price Rs. 220.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 220.00 -
Protein Bowl(Quinoa chickpea)|Protein 22 gms aprox|Vegan| Gluten free|Ready to Eat|Open & Eat|Serves 1
Regular price Rs. 239.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 239.00
1
/
of
12
Rice-Based Khichdi
-
Rajma Rice(Pack Combo)|Ready to Eat|Open & Eat
Regular price Rs. 160.00Regular priceUnit price / perRs. 400.00Sale price Rs. 160.00Sale -
Mumbai Dal Khichdi Tadka(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perRs. 350.00Sale price Rs. 350.00 -
Bhaat.in Tehri Awadhi Pulao |Pack of 2 Ready-to-Eat Instant Meal | Gluten-Free
Regular price Rs. 329.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 329.00 -

Dehydrated - Mumbai Dal Khichdi Tadka(Pack of 1)|Just add hot water|Light weight|travel food
Regular price Rs. 160.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 160.00Sold out -
Steamed Rice(Pack of 2)| Ready to eat| just Open & Eat
Regular price Rs. 160.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 160.00 -
Dehydrated - Tawa Pulav(Pack of 1)|Just add Hot water
Regular price Rs. 150.00Regular priceUnit price / perRs. 150.00Sale price Rs. 150.00Sold out -
Dehydrated-Bisebele Bhaat| Ready to eat|Just add hot water|Serves 2|Pack of 2
Regular price Rs. 280.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 280.00Sold out
1
/
of
7
Millet-Based Khichdi
-
Dehydrated - Bajra (Millet)Khichdi|Just add Hot water|Pack of 2| Instant food|Ready to eat|Travel food
Regular price Rs. 280.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 280.00 -
Dehydrated - Sabudana Khichdi|Just add hot water|Ready to Eat|Serves 2|Pack of 2| No onion garlic| Travel pack
Regular price Rs. 300.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 300.00 -
Bajra (Millet)Khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 350.00 -
Dalia vegetable khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat | Diabetes friendly food| Travel food
Regular price Rs. 359.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 359.00 -
Porridge - TalBeena - Barley Millet Dalia(Pack of 2)|Ready to Eat
Regular price Rs. 220.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 220.00Sold out -
Protein Bowl(Quinoa chickpea)|Protein 22 gms aprox|Vegan| Gluten free|Ready to Eat|Open & Eat|Serves 1
Regular price Rs. 239.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 239.00
1
/
of
6
Dal-Based Khichdi
-
Dehydrated - Moong Dal Khichdi|Just add hot water| Serves 2|pack of 2| Travel food
Regular price Rs. 300.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 300.00 -
Moong Dal Khichdi(Pack of 2)|Ready to Eat| Open & Eat |Travel food
Regular price Rs. 350.00Regular priceUnit price / perRs. 350.00Sale price Rs. 350.00 -
Dal Tadka(Pack of 2)|Ready to eat| Jain food| Open & Eat | Travel food
Regular price Rs. 240.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 240.00 -
Sambhar|Ready to eat| Serves2|Pack of 2| Open & Eat| travel pack| No onion garlic
Regular price Rs. 260.00Regular priceUnit price / perSale price Rs. 260.00
1
/
of
4















